Laminace a vazba

Laminace se dělí na teplou a studenou. Do formátů A3+ se používají takzvané ” tepelné kapsy ” které zná asi každý. Větší formáty se laminují za studena na velkoplošných laminátorech, ale i ty mají možnost nahřívání válců pro lepší přilnutí folie na velkoplošné tisky. Laminace zajistí překrytí reprodukce nebo velkoplošného tisku umělohmotnou fólií s UV filtrem a různou kvalitou povrchu (např. lesk, mat, struktura). Lepení a laminování jsou nevratné procesy. Maximální rozměry laminace v provozovně jsou 100×600 cm. Na druhé provozovně na okraji Jablonce nad Nisou umíme zajistit i laminaci šíře 152 cm, ovšem ne ” do hodiny ” .

Vazby se také dělí na studené a teplé.

Rychlé a levné řešení, to je teplá vazba, kdy se listy zapouštějí podle počtu do předem připraveného hřbetu s vrstvou pryskyřicového lepidla, které se teplem ve vazači rozpustí a tím se listy spojí s vazbou. Standartní součástí teplých vazeb je čirá přední folie a zadní tvrší kartonek. Samozřejmostí je i výběr mezi základnimi barvami.

Kroužková ( hřebenová ) vazba je svojí snadností a kvalitou velmi častou variantou vazby. Často se k ní přidávají plastové překrývací folie nebo pauzovací papíry na úvodní stranu a kartonek na stranu posledni. Při použití plastového hřebenu lze přidat nebo ubrat listy v již svázaném dokumentu, u kovového hřebenu je to v podstatě bez poškození vazby nemožné.

Kovová (kalendářová vazba) od firmy RENZ je nerozebíratelná vazba do drátu, s možností otevření až 360 stupňů, používá se převážně na kalendáře a vazby které mají mít luxusní vzhled.

LAMINACE
 ZA TEPLA OBOUSTRANNÁ
 A4 lesk /80 mic do 5 kusů 20,00
 A3 lesk /80 mic 30,00
 ZA STUDENA JEDNOSTRANNÁ
 1 m2, lesk, mat 165,00
 1 m2, lesk, mat zvýšená UV 300,00
VAZBA DOKUMENTŮ
 KROUŽKOVÁ – BÍLÁ, ČERNÁ, MODRÁ
do 45 listů 30,00
do 95 listů 40,00
 DRÁTĚNÁ (kalendářová)
drát průměr 9,5 40,00
TEPELNÁ
do 40 listů 30,00
do 80 listů 40,00